Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Mlýn Slaviboř u Telče

ojedinělá nemovitost pro rekreaci nebo pro komerční účely

romantické místo přímo u řeky

polosamota

k rekonstrukci

Popis nemovitosti

PROCHÁZKŮV MLÝN

SLAVIBOŘ

 

Ve výhradním zastoupení nabízím ojedinělou nemovitost, ležící na okraji obce Slaviboř, pouhých 6 km od malebné Telče.

Jedná se o bývalý vodní mlýn se zachovalou částí vnitřního vybavení včetně turbíny. Nemovitost tvoří tři budovy: obytná stavba, která je bezprostředně napojena na mlýnici a oddělené hospodářské stavení.

K mlýnu patří přilehlý pozemek před nemovitostí, dvůr a „ostrůvek“ za domem (pozemek vč. zastavěné plochy a nádvoří celkem 1.644 m2), který odděluje řeku Dyji od náhonu. V současné době je mlýnský náhon zanesen a vyžaduje celkovou opravu.

Procházkův mlýn leží na řece Moravská Dyje. Jeho historie sahá do druhé poloviny 18. století. Václav Procházka, po kterém mlýn nese své jméno, se stává jeho majitelem cca v roce 1889.

Více z historie tohoto objektu se lze dočíst na:

https://www.vodnimlyny.cz/mlyny/objekty/detail/2687-prochazkuv-mlyn

V současné době mlýn plní funkci rekreační. Nemovitost je v původním stavu, kdy lze aktuálně obývat jednu místnost, která disponuje kamny na tuhá paliva. Další části domu vyžadují celkovou, ale citlivou, rekonstrukci.

Na mlýně nynější majitel průběžně provádí postupnou rekonstrukci – v současné době je položena nová střecha na hospodářské budově a na části mlýnice. Součástí plánové probíhající opravy bude osazení štítových oken do mlýnice. Půda nad obytnou stavbou je vhodná jako další obytný prostor, pro který jsou již k dispozici střešní okna VELUX.

Dispozičně je obytná část domu řešena jako 2+1(obytná plocha cca 60 m2, užitná plocha cca: 81 m2). V kuchyni jsou původní kachlová kamna. Podlahy jsou prkenné. Na pozemku je studna, která je jediným zdrojem vody. Stav potrubí ale vyžaduje celkovou výměnu. V případě zájmu je možné se připojit na obecní vodovod, který vede nedaleko příjezdové cesty. Stejně tak je možné se připojit na obecní plynovod. Odpad je řešen trativodem, tudíž bude potřeba zřídit ČOV. Vytápění domu je na tuhá paliva.

Obec Slaviboř leží v turisticky oblíbené lokalitě telčska. Vyžití zde naleznou cyklisté, turisté i milovníci bílé stopy. Nedaleké oblíbené lokality jsou Velký Pečín, Telč, Kostelní Vydří nebo Dačice.

Mlýn nabízí několik způsobů užití – a to jak pro soukromou rekreaci, tak může sloužit jako ojedinělé komerční rekreační zařízení. Samotná mlýnice disponuje původním technický vybavením, které jistě zaujme nejednoho návštěvníka.

Mlýn leží částečně na samotě a těsně ho obtéká řeka Moravská Dyje. Nabízí klidné, romantické místo k rekreaci pro ty z Vás, kteří ocení jeho jedinečnost, dlouhou historii a genius loci.

Pokud hledáte něco, co se běžně na realitním trhu nenabízí a rádi si nemovitost zrekonstruujete podle Vašich představ, neváhejte si domluvit individuální prohlídku.

Těším se na setkání ve Slaviboři.

PŮDORYS

2d_popis 3d_popis

CENA

7.340.000,-

Bc. Ivana Michálková, MBA

Pracuji pro Vás - s úsměvěm, ochotně a rychle. Umím pro Vás najít  nejvýhodnější řešení - a to jak při prodeji, koupi, tak i při pronájmu Vaší nemovitosti. 

Každá nemovitost si nese svůj příběh - a to mne na mé práci baví nejvíc - příběhy mých klientů. 


Bc. Ivana Michálková, MBA

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF